Planlama
Planlama faaliyetlerimizde makinelerin en verimli ve dolu çalışacak şekilde düzenlenmesiyle müşterilere zamanında ve problemsiz ürün teslimi hedeflenmektedir.

Kimya Laboratuvarı

Laboratuvarda renk analizinden boyamanın bitişine kadar olan tüm adımlar uzman kadromuz tarafından bilgisayar ortamında yönetilmektedir.
Renk Çalışmaları
Laboratuvar bölümümüzde siparişi istenilen rengi verebilmek için geniş renk arşivimizden faydalanarak istenilen renk oranlarını bulmaktayız. Renkler otomatik pipetleme yardımıyla çalışılıp, istenilen numune elde edilir. Daha sonra hazırlanan renk kartelalanarak onay için müşteriye gönderiliyor.

Renk Çalışmaları:

Laboratuar bölümümüzde sipariş istenilen rengi verebilmek için rengin boya oranlarını buluyoruz. Laboratuarımızda geniş bir renk arşivimiz bulunmaktadır.Renkler pipetleme makinemizde el değmeden üretilip, boyama ve kurutma işlemleri sonrasında siparişin renginin nasıl olacağıda laboratuarımızda bulunan kurutma ve boyama makinelerinde siparişin numunesi üzerinde çalışılarak görülüyor. Daha sonra hazırlanan rek kartelalanarak onay için müşteriye gönderiliyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.


Boyama

Bütün boyama makineleri full otomatik ve bilgisayar donanımına sahiptir. Boya makinelerimizin kullandığı boya ve kimyasallar tartılıp dozajlanır. Boya işlemleri, ilgili prosedure göre gerekli kontrol yapılarak boyama sürecine göre gerçekleştirilmekte ve proses kontrol altında tutulmaktadır. Üretimin hangi makinede ve hangi aşamada olduğu bilgisi barkod sistemi ve ÇipSoft programı vasıtasıyla izlenebilmektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.


Kuru Bölüm

Boyama ve baskı işlemi biten kumaşlara, iyi bir tuşe ve müşteri isteklerine uygun gramaj, en ve çekme değerlerini kazandırmak için kuru bölüm işlemleri uygulanmaktadır. Kuru bölümde bulunan makine parkurumuz sayesinde müşteri istekleri tam olarak karşılanmaktadır.
Detaylı bilgi için tıklayınız.

Kalite Kontrol

Boya işleri tamamlanmış ürünlere; en, gramaj, çekmezlik, dönme ve tüm boya haslık değerlerini standarda uygun hale getirmek üzere son işlemler bu bölümde yapılmaktadır. Müşteri istediklerine göre hazırlanan kumaşlar kalite kontrol için kalite bölümüne gönderilip, uzman kadromuz tarafindan kontrolden geçirilmektedir.

Sevkiyat

Kumaşın son halinden alınan parçaya çekmezlik, dönme, en , gr/m2 tüylenme, ve müşterilerimizin talep ettiği haslık değerlendirmeleri sonucunda uygun standartlarda olan kumaşlar, renk için spektro alınıp lin altında ise sevk edilir.

Başa dön